Archiwum maj 2008, strona 1


maj 10 2008 New forest
Komentarze: 0

 
New Forest

Wysokość
typ A: poniżej 132 cm
typ B: 132 - 142 cm
Maść
Wszystkie maści z wyjątkiem srokatej.
O rasie
Krótki grzbiet, mocny zad, szczupłe nogi, krótkie golenie i twarde kopyta zdradzają wigor i wytrzymałość.

students insurance transformers psychology
W angielskim New Forest kuce żyły na swobodzie od niepamiętnych czasów,jednak dopiero w XVIII w. zaczęto krzyżować miejscowe klacze z ogieramiinnych ras. Podanie głosi, że pewien kiepsko spisujący się w gonitwachfolblut został "zesłany" do New Forest jako reproduktor, by po latachspłodzić legendarnego Eclipse, który królował, od 1769 roku, nawszystkich torach wyścigowych. W latach 1852-1890 królowa Wiktoriaużyczyła kolejno trzech arabskich ogierów, które wypuszczono na swobodędla poprawienia miejscowej rasy. Pod koniec XIX wieku ich rolę przejęłyogiery ras galloway i weslsch. A po nich znowu inne. Reprodukcje rasyNew Forest zaczęto kontrolować dopiero w 1938 roku. Ten kuc ma jednąszczególną cechę: otóż jego rodzinne ziemie przecina tak wiele dróg, żezupełnie przestał bać się samochodów, (niestety nie zawsze wychodzi muna dobre).

maj 10 2008 Welsh
Komentarze: 0

 
Welsh

Wysokość
welsh mountain Typ A: 122cm
welsh Typ B: 122 - 137 cm
welsh Typ C: max. 147 cm
welsh Typ D: 147 - 157 cm
Maść
Najcześciej gniada.


Te walijskie kuce są dumą Brytyjczyków i jedną z najszerzejeksportowanych ras na świecie. Welsh mountain (kuc górski) często zwanyjest "arabem w miniaturze", jest on łagodny, dzielny i wytrwały, jestwspaniałym wierzchowcem dla dzieci. Nieco większy welsh B zwany jestniekiedy "walijskim folblutem". Przez długi czas dosiadali go główniepasterze owiec doglądający swoich stad pasających się na walijskichwzgórzach. Bardzo dobrze galopuje i lubi mierzyć się w wyścigach, mateż predyspozycje do skakania przez przeszkody. Znakomicie nadaje siędla juniorów. Mimo dosyć skromnego wzrostu, welsh typu C może byćdosiadany przez dorosłych, jest bowiem na tyle silny i krępy, że beztrudu dźwiga ciężar rzędu 75-80 kg. Wytrwały, pewnie trzymający się nanogach, świetnie sprawdza się w przejażdżkach terenowych. Jest teżdobrym skoczkiem i niestrudzonym kłusakiem . Welsh typu D, zwany też"welsh cob", ma domieszkę krwi dawnych koni zaprzęgowych welshpembrokeshire, którym zawdzięcza dzielność i wytrzymałość. Chociażsilny, żwawy i na pozór narowisty, w rzeczywistości jest łagodny ipotulny. Nadaję się pod siodło, jak i do zaprzęgu, spełnia teżoczekiwania miłośników przejażdżek na łonie natury.

news oraz tutaj

maj 10 2008 Pottok
Komentarze: 0

 
Pottok

Wysokość
pottok: 110 - 132 cm
"double pottok": 132 - 140 cm
"grand pottok": 150 i więcej
Maść
Kasztanowata, gniada, skarogniada albo srokata.
O rasie
Typowo górski koń o masywnym pokroju.


  Ten kuc od tysięcy lat żył na swobodzie w baskijskich górach. Zgodniez zasadami języka baskijskiego jego nazwę należałoby wymawiać "pottiok"(liczba mnoga "pottiokak"). Jako że jego morfologia kojarzyć się możeze zwierzętami z naskalnych malowideł, niektórzy widzą w nimbezpośredniego potomka prehistorycznych koni. Pottok był niegdyśużywany do ciągnięcia wagoników w kopalniach. Ponoć też służyłprzemytnikom, jako zwierze juczne jeszcze w czasach drugiej wojnyświatowej. Zamieszkiwał tereny po obu stronach Pirenejów, a krzyżówki zkońmi berberyjskimi w Hiszpanii wyjaśniają zneczny wzrost rasy "grandpottok". Można ich dosiadać, zwłaszcza jeśli są wcześniej zajeżdżone,częściej jednak używa się ich do zaprzęgów. Pottoki żyły w staniedzikim prawdopodobnie aż do 1970 roku. Wtedy dopiero rasązainteresowała się dyrekcja Stadnin Państwowych, wspierając założeniestowarzyszenia hodowców oraz ksiąg stadnych.

poczta email Home

maj 10 2008 Francuski kuc
Komentarze: 0

 
Francuski Kuc Wierzchowy

Wysokość
ok. 125 - 147 cm
Maść
Wszystkie maści.
O rasie
Prezentuje się jak zminiaturyzowany koń wierzchowy, ma szeroką pierś, dobrze osadzone łopatki i wydatny kłąb.


Na początku lat 60, we Francji zaczęto zastanawiać się nad kontrolą ipoprawą globalnej hodowli kuców, podobnie jak to się wcześniej miało zkońmi wierzchowymi. W 1962 roku przeprowadzono spis kuców, zarówno rasmiejscowych, jak i mieszańców, mający stanowić punkt wyjścia dostworzenia nowej rasy. W 1969 roku powstało Narodowe StowarzyszenieHodowców Kuców Wierzchowych, które zajęło się prowadzenie ksiągstadnych, wspieraniem działalności hodowlanej, klasyfikacją ogierówwierzchowych oraz selekcją ras do krzyżówek (koń arabski, francuski,connemara, dartmoor, landais, new forest, welsh). Celem tych nieustannych krzyżówek nie jest wyhodowanie rasy w biologicznym rozumieniutego słowa, lecz dostarczenie na rynek pełnowartościowych kuców,spełniających oczekiwania mło

Quarter of lenders fail to pass on rate cut

maj 10 2008 Poczatki blogowania
Komentarze: 0

Dzisiaj zaczynam pracę nad tym blogiem i na początek poszukuje chętnych do pisania tej gazetki razem ze mną. Oczekuje od takich osób estetyki pracy oraz nie robienia błędów ort. czego nie nawidze! Potrzebuje osób kulturalnych i systematycznych aby gazetka codziennie dostarczała młodym ludziom nowych i ciekawych informacji. Chciała bym aby nasza współpraca była owocona i miła, a przedewszystkim nie była obowiązkiem, a przyjemnością. Osoby chętne proszę o napisanie komętarza ze swoim imieniem lub przezwiskiem, wiekiem. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam!!!!!

Bułgaria zaklady bukmacherskie